۰ سبد خرید
جمع کل : ۰ تومان

The Last Of Us

Sony Interactive Entertainment

کارکرده این محصول موجود است برای مشاهده آن از فرم زیر اقدام کنید.

پلی استیشن ۴ کارکرده ریجن All
  • پلی استیشن ۴ کارکرده ریجن All
  • پلی استیشن ۴ کارکرده ریجن 2
  • پلی استیشن ۴ ریجن All
قیمت : ۱۱۰,۰۰۰ تومان
  • قابلیت پرداخت در محل
  • قابلیت پرداخت آنلاین
  • ۷ روز ضمانت بازگشت
  • پشتیبانی ۲۴​/۷
  • ضمانت اصل بودن کالا
  • امکان تحویل اکسپرس

The Last of Us یک بازی ویدئویی اکشن و ماجراجویی است که توسط Naughty Dog توسعه داده شده و توسط Sony Computer Entertainment منتشر شده است. این برای پلی استیشن 3 در ماه ژوئن منتشر شد و همچنین پلی استیشن 4

درباره بازی The Last Of Us

بازی The Last of Us یکی از آخرین عناوین بزرگ و انحصاری کنسول Play Station 3 در نسل هفتم بازی های کامپیوتری محسوب می شد که در عین حال توانست لقب یکی از بهترین بازی های این کنسول در نسل پیشین را هم از آن خود سازد. به دلیل موفقیت و محبوبیت این بازی در میان طیف وسیعی از گیمر ها، با آمدن کنسول نسل هشتمی سونی به بازار، سازندگان این بازی یعنی اعضای استودیو ناتی داگ تصمیم گرفتند تا نسخه ای دوباره سازی شده از بازی The Last of Us را به روی کنسول جدید سونی یعنی Play Station 4 بیاورند. اثری به نام The Last of Us Remastered که در قالب مطلب پیش رو قصد داریم نگاهی مو شکافانه به آن بیاندازیم. البته پیش از شروع این مطلب لازم است به نکته ای هم اشاره شود. معمولاً در نقد و بررسی نسخه های دوباره سازی شده، بیش از آن که به خود بازی پرداخته شود به تفاوت ها و بهبود های نسخه ی دوباره سازی شده ی مد نظر، با نسخه ی کلاسیک آن اثر توجه صورت می گیرد. دلیل این امر هم بیش تر از آن جهت است که نسخه ی اصلی بازی مورد نظر، پیش تر مورد بررسی قرار گرفته است.

داستان بازی The Last Of Us

داستان بازی The Last of Us سرشار است از غافلگیری های متعدد و پیچش های جذاب روایی، ناگهان طوفانی به پا می شود و همه چیز را در هم می ریزد. در کل می توان گفت برای آثاری که از روایت خطی در ساختار خود بهره می گیرند، حفظ استحکام داستان و تداوم بخشیدن به اوج گیری قوس های روایی موجود در آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امری که داستان سرایان این بازی به خوبی از پس آن بر آمده اند و از این منظر داستان بازی The Last of Us یکی از درخشان ترین بخش های آن لقب می گیرد. در واقع استحکام داستانی بازی The Last of Us هنگامی بیش تر رخ می نمایاند که بدانیم سازندگان این بازی از تمی بسیار کلیشه ای برای شکل دادن رویداد های اصلی این بازی بهره جسته اند. هر چه باشد بحران زامبی محور ویران گری که در نهایت کوچه پس کوچه های شهر های پر جمعیت را به خرابه های ترسناک تبدیل می سازد، تا کنون بار ها به عنوان تم اصلی، زمینه ساز ساخت آثار مختلفی در دنیای سرگرمی شده است که صد البته بازی های کامپیوتری نیز جزیی قابل توجه از آن بوده اند. با این حال آن چه در داستان بازی The Last of Us بیش از هر چیز جلب توجه می کند، الهامات آشکاری است که داستان سرایان و طراحان بخش روایی این بازی از کتاب جاده، اثر کورمک مک کارتی، گرفته اند. کتابی که در چند سال اخیر شاهد تولید آثار مختلفی در دنیای سینما و بازی های کامپیوتری بر اساس وقایع آن بوده ایم. در واقع برای نگارنده ی این سطور، از همان ابتدای شروع این بازی سایه ی سنگین کتاب جاده بر روی وقایع داستانی و شخصیت های حاضر در بازی The Last of Us به خوبی احساس می شد و حتی این حدس را برای نگارنده به وجود آورد که به احتمال فراوان پایان داستان این بازی نیز دقیقاً مطابق با وقایع کتاب مک کارتی رقم خواهد خورد. اما با وجود این که داستان The Last of Us دقیقاً در حال حرکت به همان سمت و سو بود و به علت رویداد های رخ داده در نیمه ی انتهایی این بازی می طلبید که پایان بندی کتاب جاده را در این بازی نیز به شکل عینی تکرار شود، سازندگان این اثر از این امر اجتناب کرده و با طراحی فراز و فرودی اضافه در بخش پایانی داستان The Last of Us، پایانی کاملاً متفاوت (و صد البته Cliff Hanger) را برای این اثر رقم زدند. امری که شاید بتوان آن را نقطه ی تحسین آمیز کار آنان هم قلمداد کرد. چرا که در کل سازندگان این بازی موفق شده اند تا از دل مواد اولیه و محتوا هایی کاملاً تکراری و کلیشه ای، اثری غیر کلیشه ای و درگیر کننده در بخش داستانی را بیرون بکشند.

تریلر بازی The Last Of Us

 

نظرات کاربران
ثبت نظر