دسته‌بندی نشده

نقد و بررسی بازی Warhammer Chaosbane

بازی Warhammer Chaosbane در سبک اکشن ماجراجویی و نقش آفرینی همراه با عناصر هک اند اسلش است که در جهان معمولی Warhammer رخ می‌دهد. بازی Warhammer Chaosbane توسط استودیو Eko Software ساخته شده و در نهایت در تاریخ 31 می سال 2019 توسط شرکت Bigben Interactive برای پلتفرم‌های ایکس باکس، پلی استیشن و ویندوز ارائه شده است.

این عنوان بازیکن را به قلب دنیای قدیم می‌برد، یعنی قاره‌ای که با « جنگ بزرگ علیه آشوب» مشخص شده است. جنگ بزرگ درگیری خونینی است که امپراتوری انسان‌ها را ویران کرده است. شما می‌توانید در این بازی به عنوان یک انسان، یک جن یا یک آدم کوتوله بازی کنید و مکان‌های نمادی را در طول مسیر کشف کنید. در دنیایی که غرق جنگ و جادو شده ، شما آخرین امید امپراطوری انسان‌ها بر علیه نیروهای Chaos هستید.

در ابتدا بیایید نگاهی بیندازیم به تریلر بازی Warhammer Chaosbane تا ببینیم با چه بازی روبرو هستیم:

داستان و شخصیت‌های Warhammer: Chaosbane

داستان بازی Warhammer: Chaosbane در سرزمینی فانتزی و خیالی به نام Old World روایت خواهد شد و قهرمانان بازی باید برای شکست دشمن اصلی خود از مسیرهای پر از تله، معما و دشمنان مختلف به همراه باس‌فایت‌های چالش برانگیز عبور نمایند.  جهان گسترده‌ی Old World شامل شهرهای بزرگ، فاضلاب‌ها و سیاه‌چال‌های زیر زمینی، مناطق ویران شده و متروک، جنگل‌های اسرارآمیز و بسیاری مناطق دیگر خواهد بود تا بازی‌بازان ضمن پیشروی در مراحل بتوانند با حل معماهای مختلف به اسرار پنهان در سراسر این سرزمین دست یابند. داستان این بازی توسط آقای مایک لی (Mike Lee) نویسنده‌ی مشهور رمان Black Library نوشته شده است.

همانطور که در مقدمه گفته شد، بازیکنان در ابتدای بازی می‌توانند از بین نژاد‌ انسان، High Elf، Wood Elf یا دورف (کوتوله‌ها) یکی را انتخاب کنند و به کاوش در برخی از مکان‌های نمادین مجموعه بپردازند. این مکان‌ها شامل شهر نفرین‌شده پراگ و نولن، پایتخت سابق امپراتوری بوده است.

در این بازی برای هر یک از شخصیت‌ها قابلیت‌های منحصربفردی در نظر گرفته شده است که با توجه به دسته‌بندی کلاس‌ها و منحصربفرد بودن گیم پلی هر کلاس که در بخش بعدی به توضیح آن خواهیم پرداخت، هر شخصیت عملکرد خاص خودش را دارد. شما در بازی باید کنترل چهار قهرمان منحصر به فرد را به دست گرفته و به مقابله با دشمنان گوناگون و جادویی بپردازید. این چهار قهرمان در واقع کلاس مبارزان بازی را شکل داده و هر کدام می‌توانند در نبردهای مختلف نقشی پررنگ داشته باشند.  اولین مبارز اصلی بازی Warhammer: Chaosbane یک شوالیه‌ی شمشیرزن و قدرتمند است که زمانی در ارتش امپراطوری مبارزه می‌کرد و هم‌اکنون با شمشیر خود می‌تواند ضربات سنگینی به دشمنان وارد کرده و با سپر خود حملات سنگین دشمنان را دفع نماید. دومین مبارز یک High Elf خواهد بود که از قدرت‌های ویژه‌ی جادویی برخوردار است و با طلسم‌های خود می‌تواند علاوه بر حمله به دشمنان، سلامتی همراهان خود را بازسازی کرده و از آن‌ها محافظت نماید. سومین مبارز از نژاد Wood Elf بوده و علاوه بر داشتن یک تیر و کمان منحصر به فرد برای مبارزه از راه دور، می‌تواند با بمب‌ها و تله‌های مختلف میدان نبرد را برای دشمنان به جهنم تبدیل کند. در نهایت چهارمین مبارز Dwarf Engineer نام داشته و یک کوتوله‌ی قدرتمند و در عین حال سریع است. وی توانایی کار کردن با سلاح‌های ماشینی را داشته و در نبردهای تخریبی نقش پررنگی خواهد داشت.

گیم پلی Warhammer Chaosbane

بازی هم حالت تک نفره دارد هم 4 نفره که می توانید به صورت آنلاین co-op با سایر بازیکنان یا local با دوستان خود بازی کنید. شما می‌توانید قهرمان بازی را از میان 4 کلاس شخصیتی مختلف انتخاب کنید که هرکدام گیم پلی، مهارت‌ها و تجهیزات خاص خود را دارند. به طوری که هر یک از کلاس‌ها می‌توانند به شکلی به هم‌تیمی‌های خود کمک کنند،  به طور مثال در این بازی کاپیتان‌ها برای هدایت کردن تیم موثر هستند. بالغ بر 180 توانایی منحصر به فرد برای بازیکنان وجود دارد تا عملکرد قهرمان موردنظرشان را شخصی سازی کنند و در جنگ‌های مختلف سیستم‌های نبرد خاص خودشان را بسازند.

به طور کلی گیم پلی بازی حول سفر به مناطق مختلف  –چه به تنهایی و چه با دوستان – و شکار هیولاهایی که مسئول تخریب هستند، می‌چرخد. در این مسیر پیچ و خم‌های زیادی وجود دارد و شما باید با انبوهی از دشمنان بجنگید تا بتوانید تمام رمز و رازها را حل کنید.

باس فایت‌ها جزو به یاد ماندنی‌ترین لحظات بازی هستند، زیرا اغلب باعث می‌شوند در برابر موجودات خاص قرار گیرید. به نظر می‌رسد هریک از هیولاها چندین انسان را تصرف کرده‌اند و شما برای شکست آن‌ها باید نوار سلامتیشان را چندین مرتبه پایین بیاورید. هرچه به کشتنشان نزدیک‌تر می‌شوید، آن‌ها تغییر فاز می‌دهند و حرکت‌های جدیدی را علیه شما استفاده می‌کنند.

تنوع دشمنان بازی نیز به خوبی کار شده و شما با بیش از 70 نوع هیولای مختلف شامل خدایان Chaos و غول های خاص و عجیب رو به رو خواهید شد. حالت های مختلف بازی نیز شامل حالت داستانی، حالت boss rush که نبرد با غول های بازی است و حالت dungeons یا سیاه چاله که دارای 10 سطح مختلف است و در هر سطح شما با دشمنان متفاوتی روبه رو هستید، خواهد بود.

درجات سختی بازی نیز هوشمندانه انتخاب شده است؛ یعنی هرچه درجه سختی بیشتر باشد طلا و تجربه و غنیمت هایی که نصیب شما می شود بیشتر و بهتر است. اگر در درجه سختی طبیعی یا سخت بازی می‌کنید، مراحل قبل از باس فایت‌ها به راحتی و خود به خود کامل می‌شوند. با این حال، اگر می‌خواهید خود را به چالش بکشید، باید با دوستانتان یک تیم تشکیل دهید. بالا بردن سطح سختی بازی، لوازم بهتری را در اختیارتان قرار می‌دهد، اما مقابله کردن با دشمنان عادی به نبردی تبدیل می‌شود که در آن به بازیکنان دیگری نیازی پیدا خواهید کرد تا در این راه از شما پشتیبانی کنند.

درست مانند سایر بازی‌های سلسله مراتبی، Warhammer: Chaosbane، برای کنترل شخصیت شما به انگشتانتان تکیه می‌کند. شما می‌توانید با تنظیم انگشت شست دست چپ به راحتی حرکت کنید و حرکات ویژه را با انگشت شست دست راست انجام دهید. دکمه‌های “A”، “B”، “X” و “Y” و سایر دکمه‌ها را می توان به حملات مختلف اختصاص داد. کنترل‌ها ساده و در عین حال قدرتمند هستند و دقیقا همان چیزی است که اجرای این بازی در کنسول نیاز دارد.

گرافیک و موسیقی Warhammer: Chaosbane

Warhammer: Chaosbane بسیار زیبا به نظر می‌رسد، زیرا از نور عالی، طراحی عالی هیولاها و ساختارهای گوتیک بهره می‌برد. بازی روی کنسول‌ها با رزولوشن 1080 p اجرا می‌شود که باعث می‌شود در نمایشگرهای 4K ظاهری تار داشته باشد، اما با توجه به نرخ فریم 60 در ثانیه، در حرکت بسیار خوب به نظر می‌رسد.

در زمینه موسیقی نیز، Warhammer: Chaosbane به بهترین شکل عمل کرده است. به طوری که کیفیت زیبایی را در مبارزات خواهید دید که جلوه‌های صوتی منحصربفردی برای آن‌ها طراحی شده است. هرچند ممکن است در بعضی اوقات موسیقی تکراری باشد، اما برای محیط‌هایی که شما در حال جستجو در آن هستید مناسب است. سر و صدای دشمنان یکی از مهمترین بخش های موسیقی و صدای بازی به شمار می‌رود. سر و صدای آنها در هنگام حرکت و جلوه های صوتی دیگر در هنگام مواجه شدن با باس فایت هاي بازی به خوبی انجام می شود.

جمع بندی

بدون شک بازی Warhammer Chaosbane ارزش تکرار بالایی خواهد داشت؛ چرا که علاوه بر یک بخش داستانی گسترده که امکان تجربه‌ی آن به صورت آنلاین، تک نفره و شبکه‌ی محلی فراهم است، بیش از ۱۰ درجه‌ی دشواری گیم‌پلی، حالت چالش برانگیز Boss Rush Mode و مبارزه با انبوهی از باس‌فایت‌ها، سیاه‌چال‌های بی انتها به همراه جوایز ارزشمند و به‌روزرسان‌های متعدد برای بازی‌بازان در نظر گرفته شده‌اند.

راهنمای پلاتینیوم بازی Warhammer Chaosbane

 

  • تعداد تروفی‌ها: ۴۴ (۲۹ برنزی، ۱۱ نقره‌ای، ۳ طلایی و یک پلاتینیوم)
  • تعداد تروفی‌های از دست دادنی (Missable) : ندارد
  • تروفی‌های گلیچ (مشکل دار): ندارد
  • تعداد تروفی‌های آنلاین: ندارد
  • سخت‌ترین تروفی: A shining example
  • آیا تروفی مربوط به درجه‌ی سختی در بازی وجود دارد؟: بلی
  • حداقل تعداد دفعات مورد نیاز برای تجربه‌ی بازی جهت کسب تروفی پلاتینیوم: ۴ مرتبه
  • امتیازی که از کسب تمام تروفی‌های بازی به دست می‌آورید: ۱۳۳۵ امتیاز

 

 خرید بازی Warhammer Chaosbane

  فروشگاه گنوپلی یک مرجع دوست داشتنی برای خرید بازی‌های پلی استیشن ۴، بازی‌های پلی استیشن ۵، بازی‌های ایکس باکس وان و بازی‌های ایکس باکس های جدید سری ایکس و سری اس است که شما می‌توانید بازی‌های مورد علاقه خود از جمله بازی Warhammer Chaosbane را خریداری کنید.

یکی از خدمات جالب فروشگاه گنوپلی خرید و فروش بازی‌های کارکرده و دست دوم است که شما می‌توانید دیسکت بازی‌هایی که به پایان رسانده‌اید را از طریق گنوپلی به فروش برسانید و بازی‌های جدید که دوست دارید را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *